اسپری های تست جوش, محصولات تخصصی

ژل جوشکاری آنتوکس

ژل آنتوکس انتکس
لطفا به این صفحه امتیاز بدهید

ژل آنتوکس از جمله مواد بسیار ضروری در جوشکاری می باشد.از ژل آنتوکس برای تمییز کردن سطوح پس از انجام جوشکاری استفاده می شود.

معمولا پس از انجام عملیات جوشکاری محل جوشکاری به دلیل افزایش دما و تغییردر عناصر موجود اکسید شده و تغییر رنگ می دهد.استفاده از ژل جوشکاری آنتوکس باعث از بین رفتن اکسید به وجود آمده و شفافیت محل مورد نظر می شود.


علاوه بر عملیات حرارتی که پس از جوشکاری انجام می شود،گاهی مواقع لازم است که فرایند های تمییز کردن خاص برای بالا بردن مقاومت خوردگی وتمییز کردن ظاهر منطقه جوش و اطراف آن انجام گیرد.


در اثر بالا رفتن درجه حرارت سطح فولاد در اثر حرارت جوشکاری یا برش کاری تغییر رنگ مختلف(متناسب با درجه حرارت)ظاهر می شود.این پدیده در دو طرف مسیر جوشکاری ذوبی بیشتر مشهود است.این منطقه تغییر رنگ یافته که در حقیقت اکسید شده می باشد و همچنین بقایای ذرات سرباره می تواند موجب کاهش مقاومت خوردگی فولاد شده وباید تمییز شوند.

در بسیاری موارد ظاهر زیبا و براق استیل مورد توجه است و این فرآیند بدین منظور صورت می پذیرد.استفاده از ذرات شن،ساییدن و شستشو در محلول های شیمیایی از روش های متداول این کار می باشد.

ژل انتوکس را با قلمو نازک روی درز جوش و اطراف آن که رنگ حرارت را به خود گرفته است آغشته می کنند .پس از چند دقیقه پوسته ایجاد شده را پاک می کنند و بلافاصله آن را با آب می شویند .پوسته ای را که باز هم باقی مانده باشد با برس پاک می کنند به طوری که قبلا هم گفته شد سیم برس باید فولاد کرم-نیکل باشد.

چنانچه به عللی خنثی کردن بلافاصله بعد از تمیز کاری انجام نگیرد باید قطعات تمیز شده را با یک محلول قلیایی (مانند محلول سودا)شست.وبازهم باید قطعات را با آب فروان شست.
چون سطح خارجی قطعات و بخش اکسیدی به علت تمیز کاری تحت تاثیر خوردگی های شیمیایی قرار گرفته است بهتر این است که قطعات را پس از عملیات تمیز کاری دوباره خنثی نماییم.برای خنثی کردن سطح خارجی به طوری که قبلا ذکر شد محلول اکسید کننده و مولد اکسیژن به کار می برند.
عملابرای خنثی کردن تمام سطح از اسید نیتریک 15% استفاده می کنند زیرا سطح خارجی قطعات هنگام عملیات کم و بیش با مواد خلرجی در تماس بوده و این اسید هم اثر خنثی کردن سطح و هم اثر زدودن مواد خارجی را دارد .البته باید قطعات را پس از خنثی کردن همچنین با آب شست علاوه بر این خشک کردن دقیق قطعات نیز ارزش فراوان دارد.

بازرگانی تامین صنعت آپادانا آمادگی خود را جهت ارسال ژل آنتوکس به سراسر کشور اعلام می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *