رفتن به محتوای اصلی
02133955575-6 - 09122086291 instagram telegram @taminsanatapadana
بهترین روغن موتور برای سمند EF7

بهترین روغن موتور برای سمند EF7

بهترین روغن موتور برای سمند ef7 با توجه به برندهای مختلف و قیمت های آنها متفاوت می باشد.

انتخاب بهترین روغن موتور برای سمند ef7 امر بسیار سختی می باشد.

مناسب ترین روش برای یافتن بهترین روغن موتوربرای سمند ef7، بررسی کردن و مطالعه دفترچه خودرو می باشد.

بهتر است همان روغن موتوری که توسط کمپانی سازنده توصیه شده است استفاده شود.

برای آشنایی با انواع بهترین روغن موتوربرای سمند ef7 باید میزان مواد افزودنی، روش ساخت، میزان گرانروی و سطح کیفیت (API ) آن‌ها را بررسی کنیم.

مواد افزودنی به روغن موتور سمند ef7 کمک می‌کنند تا موتور را خنک، تمیز و از زنگ‌زدگی دور نگه‌دارد. گرانروی (ویسکوزیته) به معنای سخت حرکت‌کردن و غلظت است. قلب تپنده‌ی هر خودرو، موتور آن است که باید به‌طور ویژه‌ موردتوجه قرار گیرد.

سلامتی موتور خودرو اهمیت زیادی دارد و در شتاب، آلایندگی و مصرف سوخت آن، نقش موثری ایفا می‌کند. یکی از راه‌های مراقبت از موتور، استفاده از روغن موتور است. API یا همان سطح کیفیت مخفف “American Petroleum Institute” است.

گریس مولیکوت 1000

گریس مولیکوت ۱۰۰۰

گریس مولی کوت ۱۰۰۰ گریسی با پایه روغن معدنی می باشد.

گریس molykote 1000 برای انواع اتصالات صنعتی از جمله اتصالات پیچ شده که در بازه های حرارتی منفی ۳۰ درجه سانتیگراد تا ۶۵۰ درجه سانتیگراد قرار دارند کارامد می باشد.

مولیکوت ۱۰۰۰ دارای خاصیت ضد سایش و ضد خوردگی می باشد.


انواع بهترین روغن موتور برای سمند
ef7

بهترین روغن‌ موتور برای سمند ef7 به سه گروه اصلی مینرال، سنتتیک و نیمه‌سنتتیک تقسیم می‌شوند و تفاوت اصلی‌شان در نحوه‌ی تولید و عناصر به‌کاررفته در ساخت آن‌ها می باشد.

مطلب پیشنهادی  وظیفه روغن موتور چیست

امروزه روغن‌های سنتتیک و نیمه‌سنتتیک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

روغن‌ موتور سمند ef7 با دو عدد و یک حرف w عرضه می‌شوند. W مخفف winter به معنی زمستان است. دو عدد دیگر نیز بیانگر حداقل و حداکثر میزان گرانروی روغن موتور در شرایط مختلف دمایی هستند و مهم‌تر از همه این که روغن‌موتورها به طور کل یا مناسب موتورهای بنزینی هستند، یا دیزلی یا توربو شارژ که شما با توجه به نوع ماشین خودتان آن را انتخاب می‌کنید.


خرید و قیمت بهترین روغن موتور برای سمند
ef7

با توجه به انواع برندهای ایرانی و آلمانی و کانادایی، قیمت‌های مختلفی در بازار برای روغن موتور سمند ef7 وجود دارد.

نکاتی که در انتخاب بهترین روغن موتور برای سمند ef7 باید رعایت شود عبارتند از:

۱٫روغن های مخصوص فشار بالا بهترند. بد نیست بدانید که رابطه مستقیمی میان فشار روغن و گرانروی وجود دارد. این دو شاخص می توانند در شرایط مختلف رانندگی تغییر کرده و عملکرد موتور را نیز تغییر دهند.

۲٫ معمولا لجن از روغن های اکسیدشده و سایر آلودگی های موتور که جذب روغن می شوند،به وجود می آید. معمولا روغن های با برند متفرقه و بی کیفیت باعث تولید لجن می شوند، بنابراین باید از روغن های با کیفیت بالا و برندهای شناخته شده و معتبراستفاده شود.

۳٫ تمام مارک های روغن موتور عمر مشخصی دارند.مقدار پیمایش خودروی مورد نیاز،گرمای محیط،فشار وارده به موتور از عوامل اصلی و مهم تاثیرگذار بر عمر روغن موتور می باشد. روغن موتور را طبق زمان بندی ذکر شده تعویض کنید، رنگ روغن دلیلی برای تعویض یا عدم تعویض روغن موتور مناسب نیست.

مطلب پیشنهادی  چسب RTV

۴٫ طول عمر روغن موتور مناسب به شرایط آب و هوایی، دمای محیط، تجهیزات اضافی و وزن خودرو هم مرتبط است این عوامل می توانند روی عملکرد روغن موتور مناسب تاثیرگذار باشد.

۵٫ اضافه کردن بعضی افزودنی ها به روغن موتور سمند ef7 ، بهبود عملکرد موتور را موجب می شود. مقاومت در برابر گرما در بعضی انواع روغن موتورها بسیار بالاست و برای سوپرکارها حتما باید از روغن هایی با خواص منحصربه فرد استفاده شود. توصیه خودروساز برای استفاده از نوع خاصی از روغن موتور را حتما جدی بگیرید؛ مثال در خودروهای جدید نمی توان از روغن های قدیمی (معدنی) استفاده کرد.

۶٫ بهترین روغن موتور برای سمند ef7 باید دقیقا مطابق اندازه استاندارد استفاده شود. اگر مقدار روغن موتور بیشتری از میزان استاندارد تعیین شده در داخل موتور ریخته شود باعث نشت روغن موتور از سرسیلندر و یا وارد شدن به قسمت های دیگر می شود.https://www.taminsanatapadana.com/?p=7614

بازگشت به بالا