تامین صنعت آپادانا بازرگانی روغن موتور ،چسب و اسپری رفتن به محتوای اصلی
مواد تشکیل دهنده چسب سنگ

مواد تشکیل دهنده چسب سنگ

مواد تشکیل دهنده چسب سنگ

مواد چسب سنگ

چسب سنگ از پرکاربردترین چسب ها در زندگی روزمره ما و به ویژه در صنعت کشورمان می باشد.

شرکت های مختلفی به تولید چسب سنگ می پردازند.هر کدام از این شرکت ها از فرمولاسیون خاص خود استفاده می کنند که مواد تشکیل دهنده چسب سنگ در آن وجود دارد.

مواد تشکیل دهنده چسب سنگ از اپوکسی دوجزئی می باشد.در نتیجه مواد تشکیل دهنده چسب سنگ در تمامی کارخانه ها و برندها به صورت پایه و بیس متشکل از اپوکسی می باشد.

از ویژگی های مواد تشکیل دهنده چسب سنگ می توان به این ویژگی اشاره کرد که علاوه بر چسباندن سنگ،قادر به چسباندن و ایجاد اتصال بین سایر متریال ها نظیر قطعات بتنی،قطعات فولادی،سرامیک ها و غیره هم می باشند.

مواد تشکیل دهنده چسب سنگ دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند.خواص مواد تشکیل دهنده چسب سنگ باعث شده است تا این چسب پس از خشک شدن مقاومت دمایی بسیار بالایی در گستره دمایی منفی ۵۰ درجه سانتیگراد تا مثبت ۵۰ درجه سانتیگراد را داشته باشد.

به علاوه مواد تشکیل دهنده چسب سنگ باعث ایجاد مقاومت در برابر خوردگی در محیط های خشن نظیر محیط های اسیدی و پر تنش شده است.

مواد تشکیل دهنده چسب سنگ پس از اعمال و خشک شدن حجم زیادی را ایجاد نمی کند که این امر باعث استفاده روز افزون از چسب سنگ در صنایع تزیینی و ساخت دکور شده است.

مواد تشکیل دهنده چسب سنگ دو جزئی بوده و باید با توجه به دستورالعمل شرکت سازنده با نسبت های اعلامی ترکیب شوند تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

مطلب پیشنهادی  روغن و گریس صنعتی مورد استفاده در نیروگاه ها

از دیگر ویژگی های مواد تشکیل دهنده چسب سنگ،قابلیت ماشینکاری و تراشکاری و برش بعد از خشک شدن می باشد.

برای بررسی مواد تشکیل دهنده چسب سنگ از نظر شیمیایی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مواد تشکیل دهنده چسب سنگ بر پایه اپوکسی تولید می گردد.

منظور از اپوکسید در تولید مواد تشکیل دهنده چسب سنگ، همان اکسا سیکلو پروپان می باشد.

در فرمول شیمیایی زیر سعی شده است مواد تشکیل دهنده چسب سنگ معرفی گردد:

(H2C_O_HC)-CH2O-(C6H4)-C(CH3)2-(C6H4)-O-CH2-(CH-O-CH2)

در نمای کلی فرمول بالا،مواد تشکیل دهنده چسب سنگ می باشد. اما فرمول به صورت تک جزئی ، قدرت ایجاد چسبندگی و اتصال را ندارد و برای به دست آوردن قدرت چسبندگی و اتصال،نیاز به یک هاردنر یا کاتالیزگر دارد.

خوشبختانه با پیشرفت علم در کشورمان،مواد تشکیل دهنده چسب سنگ در کشورمان به صورت کامل موجود می باشد.https://www.taminsanatapadana.com/?p=7687

بازگشت به بالا