مقالات

انواع چسب پارچه

انواع چسب پارچه
لطفا به این صفحه امتیاز بدهید

انواع چسب پارچه

چسب پارچه

با پیشرفت علم و تخصصی شدن کارها،چسب مخصوص هر کاری با خواص خاص و منحصربفرد خود تولید شده است.از این نوع تولیدات می توان به چسب پارچه اشاره کرد.

انواع چسب پارچه در شرکت های مختلف تولید می شوند.

انواع چسب پارچه با کارکردهای تخصصی ارائه می شود.آگاهی از انواع چسب پارچه،صنعتگران را در انتخاب چسب پارچه مورد نظر و ارائه محصولی با کیفیت بهتر و بالاتر یاری می کند.

انواع چسب پارچه موجود می باشد.چسب پارچه قابلیت ارتجاع و مقاومت در برابر دماهای بسیار بالا مثلا هنگام اطو کشی و شستشو با آب بسیار گرم تا دمای 90 درجه سانتیگراد را داراست.

انواع چسب پارچه مناسب جهت چسباندن انواع پارچه با الیاف طبیعی و مصنوعی می باشد و از آن برای تعمیرات مختلف لباس ها هم استفاده می گردد. 

انواع چسب پارچه قابلیت استفاده در پارچه های مختلف نظیر پارچه های نمدی، پارچه های پشمی،پارچه های کتان،پارچه های جین را دارند. همچنین انواع چسب پارچه در چسباندن الیاف سخت و زبر به یکدیگر و حتی به کاغذ به کار برده می شوند.

جهت استفاده از انواع چسب پارچه باید نکاتی را مورد توجه قرار داد.از مهم ترین نکاتی که باید رعایت شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارچه های مورد نظر باید خشک ،تمیز و از هر گونه گرد و غبار و آلودگی عاری باشند.

باید سطح دو پارچه مورد نظررا کاملا با چسب پارچه آغشته نمود و پس از گذشت دو تا سه دقیقه،سطوح پارچه های مورد نظر را به هم چسبانده و تحت فشار زیاد قرار دهید.به طور معمول زمان تقریبی مورد نیاز برای خشک شدن چسب پارچه به طور کامل،حدود 24 ساعت است.

پس از استفاده از انواع چسب پارچه باید درب قوطی را محکم بست تا خشک نشود.معمولا انواع چسب پارچه حدود 18 ماه تاریخ انقضا دارند و بهتر است قبل از 18 ماه چسب های پارچه استفاده شوند.

انواع چسب پارچه را باید دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری نمود.